Faceook Sayfanızın Trafiğini ve Beğenilerini Artırmanın 7 Yolu

Artık şirketler için vazgeçilmez bir platform oldu facebook. Bazı şirketler sayfalarını profesyonel destek alıp ajanslara yaptırıyor, bazıları ise kendileri veya freelance çalışan arkadaşlara yaptırmaya çalışıyor. Çoğunlukla da çalışmalar hüsran ile sonuçlanıyor . Bence bunun nedeni facebook’u sadece içerik üretiminden ibaret görmeleri ve yol haritası çizmemeleri. Başarılı bir facebook yönetimi ile birlikte satışlarınızı ve sayfa etkileşimini arttırabilirsiniz.. Nasıl mı?

1. Etkileşim odaklı olun takipçilerinize sorular sorun.
Sayfanızda tamamen hedef kitleniz var ise etkileşim odaklı içerikler işe yarayacaktır. Etkileşim demek konuşulmanız ve akılda kalmanız demektir. Yaratıcı ve etkileşimli içerik oluşturarak bunu sağlayabilirsiniz

2. Yarışmalar düzenleyerek paylaşımı ve etkileşimi arttırın.
Yarışmalar.. Bu konuda çok müzdaribim çok büyük angarya ve veri demek çalışan açısından sıkıntı ancak iş veren açısından büyük bir nimet. Facebook reklamları önemli evet ancak reklamlara harcayacağınız bütçenin daha az miktarını hediyelere ve yarışmalara harcarsanız daha fazla başarı elde edebilirsiniz.

3. Facebook istatistiklere önem verin. Analiz yapın.
Rakamları okumak çok ama çok önemli hangi içeriğinizin başarı elde ettiğini hangilerinin başarısız olduğunu görerek yeni içerikler üretebilirsiniz.

4. Görsel bütünlüğü sağlayın.
Açıkçası yönettiğim sayfalarda görsel bütünlüğe ve görselin gücüne çok inanıyorum ve kullanıyorum. Görsellerde şablon bütünlüğü ve içeriğe uyumluluk çok ama çok önemlidir.

5. İçerik konsepti belirleyin.
İçerikleriniz de konsept olması lazım. Her içerikte farklı konseptler olursa çok başlılık ve karmaşa olur. ınsıght barındırması da bir o kadar önemli, bunun için ekşi ve onedio‘yu kullanabilirsiniz.

6. Facebook Ads (Reklam) Kullanın.
Düşük bütçelere büyük işler yapabilirsiniz tabii ki doğu bir reklam stratejisi ile.


7. Sizin için önemli hedef kitlesi geniş olan kişilerin gönderilerini paylaşın.
Infulencer‘lara ulaşarak daha fazla kişiye ulaşmak masraflı olacaktır. Ancak bu kişilerin gönderilerini paylaşıp sayfalarınıza bakmasını sağlarsanız sizin gönderilerinizi paylaşabilir. Bu şekilde bedava reklam yapabilirsiniz.

22.02.20017

Caner Babataş

Az bilmek için, çok okumak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir