Sitenizi Google’da Üst Sıralara Çıkaracak Dijital Pazarlama ve Seo Taktikleri

İnternet sitenizi (bloğunuzu,sayfanızı) google’da ilk sayfada çıkarmak istiyorsunuz ? Ancak ne yapacağınızı bilmiyor ajanslara da para harcamak istemiyorsunuz? Artık çok ufak dokunuşlarla sitenizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Yol haritası: Dijital Mecralara adım atarken önceliğiniz  yol haritası çizmek olması lazım. Mecralara göre yapılacak kalemlerin belirlenmesi çok önemli. Örneğin; Kullanacağınız görsellerin renk tonları, boyutları, içerik üretiminde üslup,  bütünlük, hedef kitle analizi vb. şeyler çok önemli yol haritası çizerken bunlara önem verin.

Seo: Seo hizmeti alamıyorsanız seo’yu kendiniz yapın. ( Site İçi / Site Dışı )

Tabii bir ajans gibi yapmanız çok zor ancak ufak tefek dokunuşlarla sitenizi iyileştirebilirisiniz. Örneğin; Görsellerin adlarına etiket yazmayı unutmayın. Blog yazarken etiketli kelimeleri bolt yapın. Bir de ilk paragrafta ve son paragrafta başlıkla ilgili etiketler yazın. WordPress alt yapılı bir bloğunuz varsa SEO eklentisi yükleyin. Seo yapmaya özen gösterin ufak şeyler bunlar diyip geçmeyin

BacklinkBacklink’i başka sitelere link verilmesi ve trafik alınması olarak açıklayabiliriz. Bu işlemi para karşılığında da yaptırabilirsiniz kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Üye olduğunuz forum sitelerine sanal imzanızı siteniz yapın. İçeriklerinizi Medium’da paylaşın Pinterest’te pin’leyin. Gravatar hesabınız ile bol bol yorum yapın. Arkadaşlarınızın sitesi var sitenizin linkini koymasını isteyin.

Blog: Dijital Medya yarıda kalmış blog yazıları ile dolu firmalar ve kişiler bir heves blog açıp daha sonra etkileşim alamayınca kapatıyor. Ancak bunun arkasındaki nedeni aramıyorlar. Bunun ardında bir çok neden olabilir. Örneğin; yazı paylaşma zaman diliminin önemi, her hafta yazı yazacaksınız yazının kısa ve öz olması lazım ayda bir yazacaksanız 1 kaç sayfalık yazılar yazmanız üst sıralara çıkmanızda yardımcı olur .

Anahtar Kelime Analizinizi Yapın!

Organik trafik anlamında iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız kullanıcılarınızın arama yaptığı anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Direkt olarak ilk sayfayı hedeflediğiniz kelime veya kelimelerle birlikte long-tail diye tabir ettiğimiz uzun öbekli arama sorgularını da hedeflemelisiniz.

Search Console, Google Analitik ve Trendleri takip etmek

Google’da isteyerek veya istemeyerek spam yiyip zararlı siteler arasına girebilirsiniz. Aman diyim kontrol halinde kalın bir defa girince çıkması zor oluyor. Kontrol halinde kalmak için ise Search Console’u kullanın.

Yazılarımızda açıklayıcı ve diğer menülere yönlendirici olmamız lazım, Twitter da TT’ler, Google Trend’ler gibi kısımlara bakıp yazılarınızı bunlara göre yayınlayabilirsiniz

Az bilmek için, çok okumak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir