İş yerinde herkes tarafından sevilen ve fark yaratan birisi nasıl olabilirsiniz?

Network’ümüzün bir parçasıda iş yerinde ki sosyal ağımız, yani çalışma arkadaşlarımızdır. Sosyal çevreniz arasında sevilen ve saygı duyulan biriyseniz başarınız gün be gün artacaktır. Daha etkili projelere dahil olup meslektaşlarınızdan daha fazla kar elde edeceksinizdir.

Etkili ve bağ kuran bir çalışan olmak iş yerine her gün daha pozitif gelmenizi sağlayacaktır. Ofiste iş paylaşımını daha rahat yapıp terfi almanızın önü açılacaktır.

Tabii beğenirliğinizi attırmak bu kadarla sınırlı değil başka ne mi yapabilirsiniz?

Ön yargılarınızdan kurtulun.

Çalışma arkadaşlarınıza, ön yargılı yaklaşmayın. Sizinle ortak paydada buluşmak istememeleri dahi kişisel görüşleridir. Empati kurun insanları anlayışla karşılayıp tanımak için zaman tanıyın.

Hedefe yönelik düşünün ve insanlarla ortak özelliklerinizi keşfedin.

Çalışma arkadaşlarınızla ortak amaçlar gütmeniz hem işlerinizi yapmanızda kolaylık hemde sosyal hayatınızda insanlarla iyi geçinen, sevilen birisi olmanızı sağlar.

Yapmacık gülücüklerden kurtulun, baş sallayarak onaylayın.

Yapılan araştırmalara göre karşınızdaki kişiyi dinlerken başınız ile onaylarsanız diğer jest ve mimiklere nazaran daha fazla beğeniliyorsunuz.

Şimdi beğenilmek ve sevilmek bu kadar önemli mi diyeceksiniz. Evet önemli, Terfi nasıl alırım?, İş yerinde nasıl mutlu olurum? gibi sorulara yanıt olarak verebileceğim cevaplardan birisi de ‘’İşyerinde sevilen biri olun’’ dur.

Caner Babataş

05.02.2019

Az bilmek için, çok okumak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir